|

|

Ан-148 розпочав виконання комерційних рейсів у флоті української авіакомпанії

Ан-148 розпочав виконання комерційних рейсів у флоті української авіакомпанії

22 листопада 2021 року українська авіакомпанія Air Ocean Airlines почала обслуговувати внутрішні рейси, поєднуючи між собою міста України. Перший комерційний переліт було здійснено за маршрутом Київ – Львів – Київ регіональним реактивним пасажирським літаком Ан-148-100Е, розробленим державним підприємством «АНТОНОВ» за партнерської участі провідних машинобудівних підприємств України. На урочисті заходи від підприємства були запрошені: генеральний директор Бичков Сергій Андрійович, т.в.о. заступника генерального директора Харченко Михайло Григорович та директор по програмі літака Ан-148 та його модифікацій Казуров Віктор Миколайович.

«При виборі літака ми проаналізували ринок авіаперевезень, можливості авіаційної техніки і зупинились на літаку Ан-148, який розробило наше національне ДП «АНТОНОВ», -- говорить директор Air Ocean Airlines Мельниченко Микола Миколайович.

Літак Ан-148 призначений для пасажирських перевезень на регіональних і близькомагістральних маршрутах з можливістю базування як на злітно-посадкових смугах зі штучним покриттям, так і на ґрунтових смугах, розташованих на висоті до 4100 метрів над рівнем моря, за будь-яких кліматичних умов. Крейсерська швидкість польоту літака становить 780-850 км/год із практичною дальністю до 4400 км.

«Ан-148 за своїми аеродинамічними характеристиками відповідає всім сучасним вимогам. Для цього була спроектована чудова оптимальна аеродинамічна компоновка, яка дозволяє літати на дальність 4400 км. За рахунок розташування двигунів високо над землею вірогідність їх пошкодження на цьому літаку зведена до мінімуму. Літак може використовуватися в будь-яких кліматичних умовах і навіть на непідготовлених аеродромах. В межах програми сертифікаційних випробувань ми здійснювали посадку на ґрунтовий аеродром»,- розповідає директор по програмі Ан-148 та його модифікацій ДП «АНТОНОВ» Казуров Віктор Миколайович.