|

|

Перший рейс виконав АН-148 української авіакомпанії «AIR OCEAN AIRLINES»

Перший рейс виконав АН-148 української авіакомпанії «AIR OCEAN AIRLINES»

30 жовтня 2021 року відбувся перший рейс регіонального реактивного літака Ан-148 українського авіаперевізника «Air Ocean Airlines». Переліт було здійснено за маршрутом Київ-Миколаїв. Пасажири відзначили комфортабельність салону літака, в тому числі зручні крісла та низький рівень шуму.

«Air Ocean Airlines» була заснована в вересні 2020 року. Підтримуючи ініціативу Президента України Володимира Зеленського, ця авіакомпанія стала першою в країні, яка основним видом своєї діяльності обрала виконання регулярних та чартерних перевезень як на внутрішніх маршрутах України, так і за її межами на літаках сімейства Ан-148, Ан-158 розробки ДП «АНТОНОВ». "Ми плануємо розпочати рейси тривалістю 2 - 2,5 години, які за нашою оцінкою будут найбільш економічно вигідними", - зазначив виконавчий директор авіакомпанії В'ячеслав Геріга. При цьому, невибагливість літака до якості злітно-посадкових смуг дозволить поєднати між собою не тільки аеропорти з добре розвиненою інфраструктурою, а й невеличкі регіональні аеродроми. Ан-148 добре зарекомендували себе в експлуатації. Вони виконували польоти з високою інтенсивністю – до 420-440 годин на місяць.

На сьогоднішній день у флоті «Air Ocean Airlines» - два літака Ан-148. До кінця поточного року має бути поставлений ще один літак. Протягом першого-другого кварталу 2022 року – ще три літаки. Загалом компанія планує експлуатувати до 10 літаків такого типу. Вони належать Кіпрській компанії CYPRUS AIRCRAFT LEASING 2 (CAL) LTD та передані авіакомпанії відповідно до договорів оренди. Залучення закордонних інвесторів, таких як CYPRUS AIRCRAFT LEASING 2 (CAL) LTD, є однією зі складових розвитку української авіаційної галузі.